ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА «Я і закони моєї держави»

Проведення в професійно-технічному училищі №4 м. Полтави тижня права «Я і закони моєї держави» в рамках Всеукраїнського тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання робітничої молоді про їх правові можливості та обов’язки, зазначені в державних документах України та світу.

Тиждень права під керівництвом викладача Михайлець Ірини Григорівни розпочався виставкою інформаційних листів «Я маю право» та зустріччю з психологом Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Євгенією Татарина на тему «Профілактика правопорушень в підлітковому та молодіжному середовищі».

Година спілкування на правову тематику «Право і суспільство: актуальні питання і перспективи розвитку» для здобувачі освіти зацікавила жвавим обговоренням основних статей Конвенції про права дитини. Ірина Григорівна наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим та державі.

Впродовж тижня в кожній навчальній групі класними керівниками та майстрами виробничого навчання були проведені заходи на правову тематику. Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів. Тому такі бесіди є необхідними.

Бібліотекар Кулик Тетяна Олексіївна під час бібліографічного огляду «Права і закони у твоєму житті» ознайомила учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень з метою їх попередження. В бібліотеці училища була представлена правова література, яка відображає аспект реалізації та захисту прав та обов’язків людини і громадянина, навчальні посібники з різних галузей права – конституційного, господарського, трудового, сімейного, цивільного, навчальні посібники про права людини, довідник «Швидкої юридичної допомоги».

На засіданні правового клубу «Закон і право» викладач Михайлець Ірина Григорівна намагалася допомогти учням краще пізнати себе, усвідомити глибинний зміст і суть прав молодої людини, навчитися аналізувати, регулювати свою поведінку, ознайомитися із механізмом захисту своїх прав.

Викладач української мови і літератури Рой Тетяна Павлівна долучилась до проведення Всеукраїнського тижня права, написавши з здобувачами освіти диктант «Світ права», текст якого закликав до здорового і сумлінного способу життя, керуватися в своїх діях порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Особлива увага була приділена поняттю булінгу в сучасному суспільстві.

У п’ятницю здобувачі освіти мали змогу переглянути та висловити власні думки з приводу відеороликів на правову тематику де визначили поняття «юридична відповідальність», її види і за які порушення нестимуть відповідальність неповнолітні особи. Присутні переглянули соціальний анімаційний відеоролик «Як Жека не потрапив за грати» та отримали відповіді на питання, які їх цікавили. Доволі дискусійним виявилося обговорення питання про взаємні обов’язки батьків та дітей. Учасники відео перегляду обговорювали проблеми виникнення та наслідки підліткової бездоглядності, причини скоєння правопорушень та про особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Проведені правовиховні заходи сприяли підвищенню зацікавленості здобувачів освіти у вивченні основ правових знань. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота по формування правових відносин в училищі буде продовжуватися і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та права, застосовувати отримані знання в повсякденному житті.

ВІДЕОЗВІТ