Для успішного виконання завдань з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників, училище має добре оснащену матеріально – технічну базу та висококваліфікований педагогічний колектив.
Для здійснення освітнього процесу в училищі створено 21 кабінет та 10 майстерень, з них 9 кабінетів – з загальноосвітніх предметів, спортивна зала та 12 кабінетів з предметів професійно-теоретичної підготовки. Забезпеченість кабінетами професійно-теоретичної та загальнотехнічної підготовки, майстернями складає 100% та відповідає вимогам навчальних планів і програм.
Кабінети з предметів загальноосвітньої підготовки (5 з природничо-математичних дисциплін, 4 з суспільно – гуманітарних) відповідають вимогам державних стандартів у сфері загальної середньої освіти.
Училище має достатню матеріально-технічну базу для навчання за професіями, які готує на сьогоднішній день.
Освітній процес відбувається у типових комплексах, куди входять:
навчальний корпус загальною площею – 12845,1 м2,
спортивна зала – 228м2,
три площинні споруди загальною площею – 5600 м2,
один майданчик з тренажерним обладнанням – 1320 м2,
футбольний та баскетбольний майданчики,
стрілецький тир – 25 м2,
учбові кабінети: з них загальноосвітнього циклу – 9, професійно – технічного циклу – 12,
лабораторії – 6,
навчально – виробничі майстерні – 7 (загальною площею – 1169,6 м2, проектною потужністю – 720 місць),
адміністративні кабінети та педагогічний кабінет,
медичний пункт,
актова зала,
бібліотека (площею 56,0 м2, з них 33м2 читальної зали).
їдальня загальною площею 341 м2, проектною потужністю 160 місць.
Приміщення і споруди училища обладнано відповідно до діючих нормативів та санітарних норм, експлуатуються відповідно з вимогами охорони праці, правилами пожежної безпеки і санітарно-гігієнічними нормами. Площа всієї земельної ділянки навчального комплексу складає 3,722 га. Земельні ділянки використовуються за призначенням.
Площа на одного учня становить 12,6 м2. На належному рівні у зазначених приміщеннях здійснюється інтеграція загальної середньої освіти з професійно-теоретичною та професійно-практичною підготовками.
Аналіз стану матеріально-технічного забезпечення, наявність динаміки його покращення, оновлення свідчать про відповідність закладу освіти вимогам сьогодення і Державним стандартам освіти щодо професійно-технічних навчальних закладів II атестаційного рівня.
Наявність гуртожитку та вільних місць у ньому, розмір плати за проживання
1. Гуртожиток розрахований на 360 місця.
2. Фактично проживає учнів у гуртожитку – 111 здобувачів освіти.
3. У гуртожитку в наявності 32 кімнати для здобувачів освіти.
Фактично задіяні для проживання 32 кімнати, які забезпечені необхідними меблями, де проживає по 3-4 особи.
4. Рівень благоустрою гуртожитку:
водопровід, каналізація, енергозабезпечення, кухня, душ та умивальник обладнані гарячим водопостачанням, побутова кімната, кімната гігієни, кімната для прання та сушіння, кімната коменданта та вихователів, ізолятор, кімната для самопідготовки, умивальники, туалети, вестибюль та місце для чергового гуртожитку.
5. Плата за проживання не знімається.
«Гуртожиток – наш дім, ми – господарі у нім» – під таким гаслом проживають мешканці гуртожитку професійно-технічного училища №4 м. Полтави, розташованого за адресою: м. Полтава, вулиця Маршала Бірюзова, 90/14.
Гуртожиток знаходиться зручно до навчального корпусу, майстерень та їдальні.
Вхід до гуртожитку чітко контролюється черговим вахтером.
Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами
У закладі забезпечений безперешкодний доступ до першого поверху приміщення навчального корпусу (наявний пандус)
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч.
При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темного кольору, стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.
З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
Навчальні меблі кабінетів відповідають віковим та морфофункціональним особливостям учнів, враховується специфіка освітнього процесу.