ЗАСІДАННЯ ПРЕДМЕТНОГО ГУРТКА «МАРЦИПАН»
Хліб і випічка – це основа кулінарних традицій будь-якого народу. Складно уявити собі українську кухню без такого традиційного виду випічки, як хліб. На засіданні предметного гуртка «Марципан» викладач професійно-теоретичної підготовки Михайлець Ірина Григорівна разом з гуртківцями – здобувачами освіти з професії Пекар Кондитер переглянули та познайомились з різнми видами хліба і його характеристиками.
Секрет популярності продукції Полтавського хлібозаводу №3 товариства «Полтавахліб» — вірність добрим хлібопекарським традиціям, завжди натуральна і корисна продукція. Здобувачі освіти дізналися, що на хлібозаводі №3 виготовляють понад 50 видів випічки. Серед них — рум’яні пшеничні та житні паляниці, батони з хрумкою скоринкою, булочки і сухарики. Полтавські пекарі постійно розробляють нові види хлібобулочних виробів.
Отже, отримані знання, про продукцію хлібзаводів Полтавщини та приватних пекарень з незвичайною рецептурою і смаком різних видів хліба, стануть гуртківцям в нагоді під час проходження виробничого навчання і повсякденному житті.
ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ КОСМОСУ
Здобувачі освіти впродовж тижня з 4 по 10 жовтня мають змогу долучитися до святкування Всесвітнього тижня космосу. Тема Всесвітнього тижня космосу у 2021 році «Жінки у космосі» покликана залучити більше уваги до проблеми гендерної різноманітності в космічному секторі.
В перший понеділок жовтня викладачем фізики і астрономії Криворотько Катериною Валентинівною разом з учнями – членами предметного гуртка «Квант» проведено конкурс малюнків «Жіночий погляд на космос». Гуртківцям роздані попереджувальні завдання для короткочасних повідомлень, що будуть презентовані під час уроків фізики і астрономії впродовж Всесвітнього тижня космосу.
За всю історію космічних досліджень жінки відігравали важливу роль у здійсненні польотів та виконанні важливих космічних місій у рамках різноманітних програм на міжнародних космічних станціях і не тільки. Тож, на засіданні гуртка зокрема говорили і про першу космонавтку, яка здійснила вихід у відкритий космос, де провела 3 години 35 хвилин. Про Світлану Савицьку є згадка і в Полтавському музеї авіації і космонавтики, де гуртківці побували незадовго.
Відвідини Полтавського музею авіації і космонавтики додали родзинки в формування в здобувачів освіти природничо-наукової компетентності як обов’язкового складника загальної культури особистості та розвитку її творчого потенціалу.
ЗАНЯТТЯ ПРЕДМЕТНОГО ГУРТКА «АВТОСЛЮСАР»
Технічна творчість, творчі вміння, знання теорії та вміння застосовувати їх в практичній діяльності, самостійно і ефективно реалізовувати особисті проекти – невід’ємний елемент професійної компетентності майбутніх робітників з професії Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник.
30 вересня викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Барило Віктор Юрійович провів засідання предметного гуртка «Автослюсар», мета якого полягає в тому, щоб створити умови, при яких учні під керівництвом викладача пізнають «родзинки» професії з різних інформаційних джерел, вчаться користуватися вимірювальним інструментом для вирішення пізнавальних і практичних завдань професійного змісту, розвивають в собі дослідницькі вміння.
На засіданні предметного гуртка, з метою формування професійних компетентностей, учні разом з викладачем удосконалювали свої знання з використання інструментів для проведення слюсарних вимірювань та виконувала практичне завдання з визначення розмірів деталей штангенциркулем та мікрометром.
Всі отримані навички розвивають особистісний потенціал учнів, сприяють формуванню їх творчої особистості, посилюють мотивацію до навчання, інтерес до обраної професії.