26 лютого в Україні  – День спротиву окупації Криму

         26 лютого 2024 року ми відзначаємо десяту річницю спротиву Криму. Це не просто дата, це важлива подія в нашій історії, в історії незалежної України, історії Європи та усього світу – усіх, хто відстоює принципи верховенства прав людини та поважає основи світового порядку.

      Як боляче-тремтливо писати цю фразу, коли вже два роки триває війна, нав’язана росіянами, коли реалії нашого сьогодення свідчать жахливими фактами ненависті, насилля, бруду з боку московитян та цифрами втрат, із якими нам, українцям, доведеться жити ще не один десяток років.

 

Учасники освітнього процесу професійно – технічного училища №4 м. Полтави активно долучилися до відзначення 10 – ої річниці спротиву окупації Криму. Із матеріалів, підготовлених педагогічним колективом, усі присутні дізналися, як насправді починалася «кримська весна», як півострів опинився під контролем росії, хто допомагав у цьому військовим і силовикам, які методи використовували спецслужби задля приборкання будь-яких проявів незгоди. Відповіді на ці та інші питання почули ті, хто долучився до заходів, проведених у закладі освіти, аби дізнатись про окупацію Криму в 2014 році, про незаконну анексію, про український спротив російській експансії.

Боротьба за деокупацію півострова і відновлення історичної справедливості триває й досі як на міжнародному рівні, так і на фронтах російсько-української війни. Тому так символічно звучать слова пісні “Шлях додому” української співачки кримськотатарського походження, переможниці Євробачення у 2016 році Джамали:

I в час, коли ми залишилися самотнi
Як дiти загубились мiж зiрками.
Нас може врятувати лише ця стежка.
Я знайду.
Я знайду свiй шлях додому,
Хоч важко буде йти крiзь спогадiв шалену втому.
Там буде затишно i свiтло.
Птахи в долонях.
Шлях додому……

Ми доземно вклоняємось тим, хто дарує нам щодня можливість навчатись, працювати, бути у теплих домівках поруч із рідними нам людьми. Ми низько схиляємо голови і вшановуємо світлу пам’ять усіх, хто загинув, хто віддав власне життя заради нашої особистої незалежності та незалежності нашої Батьківщини.

Ми віримо, ми знаємо, ми впевнені, що Крим наш!

Пропонуємо вам долучитися до заходів з нагоди Дня спротиву за посиланнями:

У кожній навчальній групі закладу освіти під керівництвом класних керівників та майстрів виробничого навчання були проведені виховні години з нагоди відзначення Дня спротиву згідно тематики:

І курс – «День початку українського спротиву»;

ІІ курс – «Спротив триває»;

ІІІ курс – «Гібридна війна – окупація Криму»