ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ  «Досліджуємо сторінки довкілля»

З 2 по 9 жовтня 2023 р. в професійно-технічному училищі №4 м.Полтави проходив тиждень фізики та астрономії «Досліджуємо сторінки довкілля». Завданням тижня було підвищення інтересу здобувачів освіти до освітньої діяльності, формування цілісного уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу, розуміння ролі фізики і астрономії в пізнанні фундаментальних законів природи, використання яких є базою науково-технічного прогресу; розкриття значення фізичного й астрономічного знання в житті людини й суспільному розвитку, висвітлення етичних проблем наукового пізнання.

Впродовж тижня викладач фізики і астрономії Криворотько Катерина Валентинівна провела ряд заходів, в яких активну участь взяли учні всіх навчальних груп училища, використала різні прийоми і форми організації позанавчальної діяльності, які забезпечили підвищення мотивації та пізнавального інтересу здобувачів освіти, сприяли розкриттю їх внутрішнього потенціалу.

У перший день тижня проведено конкурс учнівських презентацій «Видатні фізики Полтавщини», де найкращими виявилися учні 202 групи з професії Кухар Пекар, які презентували свої доробки в цікавій та

Під час екскурсії до Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівcької молоді з здобувачами освіти навчальних груп 102 з професії Кухар Пекар і 103 Пекар Кухар на реактив-шоу «Фізика їжі» та арт-терапію «Метод малювання кавою»,  використовуючи свої знання, мали змогу обґрунтувати  зменшення негативного впливу сучасних технологій на себе та оточуючих з забезпечення здорового способу життя.

Учасниками училищної олімпіади з фізики і астрономії стало 11 учнів, які продемонстрували нахил до вивчення предмету при виконанні завдань професійного змісту.

За підсумками жюрі перемогу здобули:

  • 1 місце – Кришталь Володимир – 206 група (Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник)
  • 2 місце – Печніков Олександр – 306 група (Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник)
  • 3 місце – Величко Олександра – 202 група (Кухар Пекар)

Учні навчаються краще, якщо вони бачать, що знання законів фізики і астрономії мають відношення до їхнього повсякденного життя та майбутньої професії.

Конкурс стіннівок «Фізика в народній творчості» дав змогу здобувачам освіти поринути в світ народної творчості і продемонструвати свою креативність, винахідливість та оригінальність, створивши справжні витвори мистецтва.

Довкілля для людини — середовище життя і діяльності, джерело існування, світ пізнавальних і естетичних цінностей, краси і радості.

Тиждень фізики і астрономії «Досліджуємо сторінки довкілля» у професійно-технічному училищі №4 м.Полтави пройшов цікаво, жваво та креативно, а головне – з розумінням того, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми зможемо здолати будь-які перешкоди!

Дякуємо всім здобувачам освіти, які долучилися до заходів впродовж тижня! Пізнаємо навколишній світ разом!